How to Prepare Appetizing Şekerpare

Şekerpare. Geleneksel şerbetli tatlılarımız arasında farklı bir yeri olan şekerpare evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif. İrmikli bir tatlı olan şekerpare diğer şerbetli tatlılara göre daha hafif. Şekerpare Tarifi Nedir? Bugün epeydir yayınlamak istediğim, nedense onlarca kez yapıp fotoğraflamama rağmen bir türlü yayınlayamadığım Şekerpare Tarifi vermek istiyorum. Peki Şekerpare nasıl yapılır? İşte gerek yazılı gerek videolu anlatım ile pratik ve kolay bir şekerpare tarifi.

Şekerpare Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan. Yapımıyla kolay, lezzetiyle harika olan şekerpare tatlı tarifini bugün sizler için hazırladık. Büyük dikdörtgen borcamlarla bir tepsi çıkıyor. Şekerpare tatlısı yapımını ne zamandır sizlerle paylaşmak istemiştim. Şekerpare Tarifi. You can have Şekerpare using 12 ingredients and 8 steps. Here is how you achieve that.

Ingredients of Şekerpare

 1. It’s 200 grams of margarine / room temperature.
 2. You need of About 4 cups flour / about 240 grams (or until all the other ingredients hold enough the dough).
 3. You need 90 grams of vegetable oil.
 4. Prepare 2 of eggs.
 5. Prepare 1 cup (70 g) of semolina (irmik).
 6. It’s 2 tbs (16 g) of corn starch.
 7. It’s 22 g (1 1/2 tbsp) of baking powder.
 8. It’s of Syrup:.
 9. You need 1 litre of water.
 10. You need 300-350 grams of sugar.
 11. It’s 1/4 of lemon.
 12. It’s of Hazelnuts for each Sekerpare.

Etiketler: Kolay Tatlı Tarifleri, Şekerpare, Şekerpare tarifi, Şekerpare yapılışı, Şerbetli Tatlılar, Tatlı Tarifleri. Şekerpare hamuru için gerekli olan un haricindeki malzemelerin tamamı derin bir kap içerisinde karıştırılır. Bugün şerbetli tatlı tariflerimizden Şekerpare Tarifi yayınlayacağız. Dilerseniz Şekerpare tarifi için şerbete portakal kabuğu, limon kabuğu rendesi, çubuk tarçın yada karanfil ekleyerek farklı bir aroma. İrmiksiz şekerpare yapmak isterseniz uygulayabileceğiniz güzel bir tarif oldu. En sevdiğim tatlılardan biri olan şekerpare tarifi ile karşınızdayız. Şerbetli bir tatlı olan şekerparenin yapımı oldukça kolay ve zahmetsiz.

Şekerpare instructions

 1. Set oven for 370°F/190°C. Make syrup , let it cool. Then make dough.Place the softened margarine in a large mixing bowl, add the flour. Work the flour into the margarine with your fingers until combined. Add the powdered sugar, vanilla, baking powder and semolina, eggs and continue working them in with your fingers until you have dough with a smooth consistency..
 2. Dough must not be sticky, not too hard like a rock..
 3. Shape them, place in a baking tray with covered parchment paper. Brush their surface with egg yolk, place your hazelnuts in the middle of the dough (I forgot, I had to take them out of oven, since I didn't have hazelnuts I placed almond slices into dough).
 4. Put it into oven, cook about 25-30 mins. Until they are golden brown.
 5. Add syrup, while cookies are still hot, pour over them. They will soak in one hour. Cover them with another tray, so they don't get dry.
 6. Done!.
 7. First make syrup, so can get cold enough until you finish with cookies. To do that: add 4 cups of boiling water to a saucepan. Add the 3 cups granulated sugar and the 1/4 lemon. Bring to a boil then gently simmer uncovered for about 10 minutes, stirring occasionally. Remove from the heat and let it cool..
 8. Enjoy with Turkish tea!.

Peki en lezzetli şekerpare nasıl yapılır? İşte kolay şekerpare t. Türk mutfağının en sevilen şerbetli tatlılarından olan Şekerpare, fırında pişirilen kurabiyelerin şerbetlenmesi ile hazırlanır. Şekerpare tatlısını evde kolayca yapmak isteyenlerdenseniz bu tarif favoriniz olacak. İşte şekerpare nasıl yapılır diyenler için şekerpare tarifi. Şekerpare. Pişerken evinize yayılacak mis kokusuyla, yerken damaklarda bırakacak enfes tadıyla, ismi kadar tatlı mı tatlı bu lezzeti sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın… Şekerpare tarifi: Geniş bir kabın içine yumurtaları ve pudra şekerini alıp mikserle çırpın. Üzerine eritilmiş tereyağını, irmiği, Hindistan cevizini, dökün ve tekrar çırpın. Unu kabın içine eleyerek alın ve. Şekerpare Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *